Похожие материалы
Уроки математики / Конспект урока / Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау (46 сабақ)

Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау (46 сабақ)

Байзақ ауданы әкімдігінің білім бөлімінің

«Түймекент орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау (46 сабақ)

Пәні: математика

Сыныбы: 2 сынып

ТАӘ: Мустафаева Биғайша Абубакировна

Туылған жылы: 1963 жылы

Жұмыс орны: Түймекент орта мектебі

Лауазымы: бастауыш сынып мұғалімі

Педагогикалық өтілі: 30 жыл

Біліктілік санаты: жоғары

Біліктілік арттыру курсы: 2 (негізгі) деңгей бағдарламасы

Байланыс телефоны: 8-777-291-28-12

Электронды почтасы: bigaysha.mustafaeva @mail.ru

Математика 2 «А» сынып

Уақыты: 29.11.2016 ж.

7 оқу бөлмесі

Мұғалім: Мустафаева Б.А.

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау

Мақсаты

Өткен тақырыптарды қайталай отырып талдай білуге жағдай жасау, бір-бірінен ортақ шешім қабылдауға үйрену

Күтілетін нәтиже

* Тақырып өткен сабақтармен тығыз байланыстырыла отырып меңгеріледі;

* Өз білімін жетілдіре отырып, сындарлы ойлау машықтары дамиды;
* Оқушылардың іскерлік дағдылары қалыптасады;

*Математикалық тілде сөйлеп, дәлелдеуге жаттығады.

Түйінді идея

Оқушылардың ынтымақтастықта жұмыс жүргізуін ұтымды ұйымдастыру арқылы оқу сапасын одан ары арттыру.

Пайдаланған модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, ОҮБжОБ (оқыту үшін  бағалау және оқытуды бағалау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу), СТО (сыни тұрғыдан ойлануға үйрету), АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология)

Әдіс-тәсілдер

Блум таксономиясы, топтық жұмыстар, сыни ойлау стратегиялары, «Тапсырмалар банкісі», «Серпімелі сауал», диалогтік оқыту

Ресурстар

Математика (2 сынып ) оқулығы, әдістеме, маркер, суреттер, қималар, желім, моноблок, А4 парақшалары, доп.

Көрнекі құралдар

Бағалау, «Тапсырмалар банкісі» парақшалары, фигуралар,

Кезеңдер, уақыты, мақсаты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Күтілетін нәтиже

Ұйымдастыру

3 минут

Қызығушылығын ояту

1. Ынтымақтастық қарым-қатынасын қалыптастыру.

2. 1ден 4ке дейін санай отырып топтарға ұйымдастыру .

3.Табыс критерийін таныстыру.

4. Топтық ережені еске түсіру.

*Күнде шат күліп күн, Шаттанамыз бәріміз.

Өміріміз көңілді, Мәңгілік достықпен,

Мақтанамыз бәріміз

Мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

*1, 2, 3, 4 деп санап топқа ұйымдасады.

*Оқушылар табыс критерийімен танысады.

* Топ ережесін қайталайды.

1.Шаттық шеңберіне тұрады.

2.Топтарға ұйымдасады.

3. Бағалай алады.

4. Ережені айта алады.

Білу

10 минут

Өз ой-пікірлерімен санаса білу, постерді қорғау, кейбір ақпараттарды еске түсіру.

1. «Мозайка» әдісімен геометриялық фигураларды құрастыру.

2.Үйге берілген тапсырманың жауаптарын математикалық тілде оқылуын тексеру.

3. «Серпімелі сауал» математикалық сұрақтар ұйымдастыру

* Әр топ құрастырған фигураларға сипаттама береді. Сипаттама бере отырып, постер қорғайды.

* Үй жұмысының орындалуын оқиды.

*«Серпімелі сауал» әдісімен топтар сұрақ қою арқылы өтілген тақырыптарға шолу жасайды.

* Постер қорғай алады.

* Математикалық тілде оқи алады.

* Диалогтік оқуға түсе біледі

Түсіну 4 минут

Түсіндіру, идеяларды таныс жүйеге ауыстыру, өз сөзімен жеткізу

1. Өрнектер құрастыру, оқу.

2. Математикалық дктиант.

12 – (9 + 1) ═ 2;

(16 - 8) +10 ═ 18;

100 – (50 + 20) ═ 30;

(54 - 4) + 40 ═ 90

* (100 - 90) + 5; (10 + 40) - 30;

(100 - 80) + 9; (40 +50) + 6

* Математикалық диктант жазып, мәнін табады.

* Өрнектерді құрастырып оқи алады.

* Амалдарды орындалу тәртібін оқылуына қарай жазады

Қолдану 5 минут

Тәжірибеде қолдану, ақпаратты нәтижеге жету үшін есепті түрлендіріп шығару. пайдалану

*Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма. Есептердің шартын пайдаланып келесі тапсырманың шешімін табу.

*Есептердің шартын құрып шығарады.

*Есептердің әрқайсысына сызба таңдайды.

* Есеп құрамын қолданып шешуін нақтылайды. * Берілген мәліметтермен толықтырады.

Талдау 5 минут

Фигуралардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау

*Фигуралардың периметрін табу

1 – топ

2 – топ

3 – топ

4- топ

* Фигуралардың периметрін табады.

1 – топ. Р ═ 2см + 2см + 2см + 2см ═ 8см

2 – топ. Р ═ 3см + 1см + 3см + 1см ═ 8см

3 – топ. Р ═ 2см + 2см + 2см ═ 6см

4 – топ. Р ═ 1см + 2см + 2см + 1см + 2см ═ 8см.

* Фигуралардың периметрін табады, олардың ұқсастығы мен айырмашылығын талдайды.

Сергіту сәті

2минут

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.

Жаттығуларды орындай алады.

Жинақтау

8 минут

Оқушылардың білім деңгейі тереңдетіліп, құрамына қарай өз тұжырымдарын жасау.

Өткен тақырыптарды пысықтау.

1.«Тапсырмалар банкісі»

2. Тест
1. Құрамында 9 ондықпен 5 бірлігі бар санды тап?
а) 15 в) 95 с) 59 д) 55
2. Ең кіші екі таңбалы санды тап?
а) 9 в) 12 с) 44 д) 10
3. 40+30 өрнегінің мәнін тап?
а) 65 в) 70 с) 85 д) 75
4. 1дм = см
а) 1см в) 20см с) 10см д) 100см
5. (50 – 20)+4 өрнегінің мәнін тап?
а) 65 в) 34 с) 83 д) 74
3. «Бестармақ» өлең стратегиясы

* Тапсырманы орындайды.

*Тест тапсырмаларын орындайды.

*Берілген тақырыпқа өлең құрастырады. 1 – топ «Фигура» 2 – топ «Пысықтау»

3 – топ «Өрнек» 4 - топ «Математика»

*Өз тұжырымдарын жасай алады.

*Өткен тақырыптар пысықталады, оқушылар бірін – бірі бағалайды.

Бағалау

5минут

Алған білімнің өзі үшін құндылығын бағалау. Субъективтік- өз көзқарасын, пікірін айта алу.

*Оқушыларға өздерін бағалауды ұсынамын

Бағалау шкаласы

13-12 ұпай -«5»

11-8 ұпай -«4»

7-5 ұпай -«3»

4-3 ұпай -«2»

*Оқушылар бүгінгі атқарған жұмыстарын ескере отырып өздерін бағалайды.

Бағалау парағы Оқушының аты – жөні ________

Критерийлер

Балл

Дескрипторлар

1

Білу

1

1

1

* Постер қорғай алдым.

* Үй тапсырмасын толық орындадым.

* Сұрақтарға жауап бердім.

2

Түсіну

1

1

* Математикалық диктантты орындадым.

* Амалдардың мәндерін ондық құрамына жіктедім.

3

Қолдану

1

1

* Есеп құрамын қолданып шештім.

* Берілген мәліметтермен толықтырдым.

4

Талдау

1

1

* Фигуралардың периметрін таптым.

*Олардың ұқсастығы мен айырмашылығын таба аламын.

5

Жинақтау

1

1

1

* Тапсырмалар банкісімен жұмыс жасадым.

*Тест тапсырмаларын орындадым.

*«Бес тармақ» өлең құрастырдым.

6

Бағалау

1

*Өзімді бағалай аламын..

Барлығы

* Алған білімнің өзі үшін құндылығын бағалай алады.

Кері байланыс

3 минут

Оқушыларға кері байланыс сұрақтарын қоямын:

-Бүгінгі сабақ сізге ұнады ма?

-Өз жұмысыңа көңілің тола ма?

-Сабақты қаншалықты түсіндің?

Оқушылар өз ойларын алма арқылы көрсетеді.

*Жасыл түсті алма - Мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын; менің көңіл-күйім көтеріңкі.

*Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай
алмадым, көңіл – күйім жоқ.

Автор
Дата добавления 10.12.2016
Раздел Начальная
Подраздел Конспект урока
Просмотров418
Номер материала 1484
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.