Уроки математики / Конспект урока / Дәрежелік функцияны дифференциалдау және интегралдау, 11 сынып

Дәрежелік функцияны дифференциалдау және интегралдау, 11 сынып

11-сынып алгебра және анализ бастамалары Күні:


Сабақтың тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы. 
Сабақтың мақсаты: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияны  интегралдау мен дифференциалдау әдісін  білу, алған теориялық білімдерін практикада қолдана алу .

ҰБТ-ке дайындық жұмысын  жалғастыру. 
Міндеттері: 
- Оқушылардың өзіндік ойлау қабілетін дамыту. 
- Оқушыларды еңбекке, адамгершілікке, өз
 достарына көмектесе білуге тәрбиелеу. 
Сабақтың типі: Білімді жүйелеу және тереңдету. 
Сабақтың түрі: Ойын элементтерін қолдана отырып оқыту 
Оқытудың техникалық құралдары: 
Интерактивті тақта, слайдтар, Бағыттаушы парақтар, Жеке тапсырмалары бар карточкалар, Столдарды белгілеуге арналған сілтемелер, Бағалау парағы. 

I. Ұйымдастыру кезеңі . 
II. «Карусель» ойыны (1-тур. 2-тур. 3-тур.) 
III. Сергіту сәті. 
IV. Тест жұмысы. 
V. Үй жұмысы. 
VI. Рефлексия- Қорытынды, бағалау. 
Сабақтың өту барысы : 
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. «Карусель» ойыны. 
(Үй жұмысын тексеру үшін дәптерлерін ауыстыру) 

1-тур:

Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өз тапсырмаларын алып, дайындалады. 
«Дәрежелік функция» тобы
1. Дәрежелік функцияны дифференциалдау формуласы. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у=
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х3, у=0, х=2
4. Функцияның туындысын табыңдар:  

«Туынды» тобы
1. Дәрежелік функцияны интегралдау формуласы. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у=
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х2, у=0, х=1
4. Функцияның туындысын табыңдар:  

«Интеграл» тобы
1. Бөлшек көрсеткішті дәреже туралы тарихи мағлұмат. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у= (1+2x)/(3-5x) 
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=6х-х2, у=0. 
4. Функцияның туындысын табыңдар:   у

2-тур:

Оқушылар орындарынан тұрып, әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша жаңа орынға отырады. Алдымен жетонында «Дәрежелік функция» тобы ,содан соң «Туынды» тобы , «Интеграл» тобы оқушылары сөйлейді. Жаңа топ өздеріне берілген тапсырмаларды 5 минут түсіндіреді. Осы уақытта тақтада әр топтан бір оқушыдан өздерінің тапсырмаларын орындайды. Оқушылардың жауаптары бағалау парағына мынадай ретпен қойылады: ең алдымен оқушы өзін-өзі бағалайды, содан соң досы , соңында мұғалім бағалайды. 


3-тур.

Оқушылар орындарынан тұрып , әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша тағы да жаңа орынға отырады. 
III. Сергіту сәті. Блиц-турнир. Топ бойынша сұрақтарға тез жауап беру керек. 


VΙ.Үй жұмысы. А тобындағы есептер: № 158- 163.
Әр топ мүшелері сабақ жайында пікірлерін айтады. 
VΙΙ.Рефлексия-Қорытынды, бағалау. 

Бағалау 

«Дәрежелік функция» тобы
1. Дәрежелік функцияны дифференциалдау формуласы. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у=
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х3, у=0, х=2
4. Функцияның туындысын табыңдар:  



«Туынды» тобы
1. Дәрежелік функцияны интегралдау формуласы. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у=
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х2, у=0, х=1
4. Функцияның туындысын табыңдар:  



«Интеграл» тобы
1. Бөлшек көрсеткішті дәреже туралы тарихи мағлұмат. 
2. Функцияның туындысын табыңдар: у= (1+2x)/(3-5x) 
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=6х-х2, у=0. 
4. Функцияның туындысын табыңдар:   у

Автор
Дата добавления 04.12.2017
Раздел Алгебра
Подраздел Конспект урока
Просмотров101
Номер материала 4964
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.