Уроки математики / Конспект урока / Конспект урока на тему "Рационал сандарды салыстыру" 6 класс

Конспект урока на тему "Рационал сандарды салыстыру" 6 класс

Күні 26.10.2016 Математика 6 сынып Тлеулесова А.Т

Сабақтың тақырыбы

Рационал сандарды салыстыру

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға рационал сандарды салыстыруды үйрету

Күтілетін нәтижелері

Оқушылар рационал сандарды салыстыруды үйренеді

Тапсырмалар

Топқа бөлу(3минут) Миға шабуыл(3 мин), жаңа тақырыпты меңгеру(10мин).

Бөлімдері

Мұғалім әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

Түсіну

«Ыстық қартоп» стратегиясын қолдану

"Ойлан- жұптас-бөліс"

стратегия

Қолдану

Жаңа тақырып

Талдау

Жинақтау:

Қорытынды

Үйге тапсырма

түсіндіру

Рефлексия

Екі жұлдыз , бір тлек

Топқа бөлу(3минут)

Оқушылар орындарынан тұрып,оларға таратылған оң сандар,теріс сандар, 0 саны бойынша 3 топқа бөлінеді.

Сыныптың психологиялық ахуалын көтеру( 2минут)

Оқушылар топта отырып бірден үшке дейін санайды. Үшінші оқушы топқа бір тілек айтады.

Үй тапсырма тексеру (2минут)

360 . Есептеңдер

  1. 3*|-0,8|+0,9*|6=2.4+5.4=7.8;

  2. +=

  3. =1

  4. =0.3

356 1. 25

2 5

1 тапсырма (5 минут)

«Дауылға қарсы тұру» деп аталады.

1 Топ:

  1. Оң сандар дегеніміз не? Тұрмыста қолданылуы?

  2. Координаталық түзу дегеніміз не?

  3. Бүтін сан дегеніміз не?

2-топ

  1. Теріс сандар деп қандай сандарды айтамыз? Олар қай кезде қолданылады?

  2. Қарама-қарсы сандар деп қандай сандарды айтамыз

  1. Санның модулі дегеніміз не?

3-топ

  1. Оң санға да, теріс санға да жатпайтын сан бар ма?

  2. Рационал сандар жиынына қандай сандар кіреді?

  3. Координаталық түзу бойында берілген санға неше нүкте сәйкес келеді.

2-тапсырма (3минут)

Миға шабуыл:

Координаталық түзуде мына нүктелерді орналастырыңдар:

У(7), Ы(5,2), С(-8),А(-7,2), Ы(-4),С(0),Л(-6),Т(2,5),Р(6)

Жауабы: салыстыру

Демек, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Рационал сандарды салыстыру.

3-Тапсырма (10 минут)

Әр топ өздері жаңа тақырыпты оқып салыстыру қалай тұжырымдалатынын түсіндіреді. Содан кейін әр топқа жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында мынадай

тапсырмалар беріледі.

Математика оқулығы 109-111 бет

Жаңа тақырыпты бекітуге жаттығу есептерін орындайды №365,

4-тапсырма: (2 минут) «Мен білемін»

1 Сандарды өсу ретімен жазындар:

2 Сандарды кему ретімен жазындар:

3 Сандарды салыстыру

Қорытынды.

Кез келген оң сан ден үлкен және кез келген теріс саннан үлкен

Кез келген теріс сан ден кіші және кез келген оң саннан кіші

Екі теріс санның қайсысының модулі кіші болса,сол сан үлкен болады

Үй жұмысы беріледі: №368,371

Бағалау.

Топ жетекшілерінің бағалау парақшаларындағы бағаларды қорытындылап, мұғалім өзі бағалайды.

Топқа бөлінеді

Топта ынтымақтастық орнайды.

Оқушылар өздерінің үй жұмыстарын тексереді, топ жетекшісі бағалау парақшасында бағалайды.

Әр топ берілген сұрақтарға тез-тез кідірмей жауап беру керек.

Бағалау парақшасында бағаланады.

Сыни тұрғысынан ойлай отырып,координаталық сәуледе сандарды орналастырып, сабақтың тақырыбын өздері «САЛЫСТЫРУ» деп ашады.

Бірін бірі қолпаштап бас бармақпен бағалайды.

Әр топ жетекшісі бағалау парақшасында бағалап отырады.

Бағалау парақшасы:

Аты -жөні

Үй тапсырма

Дауылға қарсы тұру

жаңатақырыпты меңгеруі

«Мен білемін»

367.

368

тест

қорытынды

1

2

3

4

5

6

-18

9

0

-4,5

2

-0,25

3

0

1

9

7

-5

0

-9,5

8

Автор
Дата добавления 17.11.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров1323
Номер материала 1195
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.