Пәні: Алгебра | Мұғалім: Сапакова У | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Санның стандарт түрі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгерту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.1.1.1 өте үлкен немесе өте кіші шамаларды жазу үшiн сандарды стандарт түрде жазудың қажеттiлігiн түсiнеді (мемлекет халқының санын немесе молекула өлшемін жазу үшін); 7.1.1.2.санның стандарт түрі ұғымын, оның маңызды бөлігін және ретін біледі; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Санның стандарт түрі ұғымын, оның маңызды бөлігін және ретін білу, өте үлкен немесе өте кіші шамаларды жазу үшiн сандарды стандарт түрде жазудың қажеттiлігiн түсiну | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Натурал көрсеткішті дәреже | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
| Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Үй жұмысын тексеру (5 мин) | 4)мұғалім үй жұмысының шешу жолын көрсетеді, оқушылар өз жұмыстарын жасыл қаламмен тексереді. | Алгебра,7. Автор: Шыныбеков А.Н. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі (15мин) | 5) Мұғалім оқушылармен оқыту мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылайды. 6) «Подсчет звезд» - 2 мин фильмін бірге қарап, экранда болған сандарды атауды сұрайды. Өте үлкен немесе өте кішкентай сандардың мысалын айтуды сұрайды.Мысалы: Казахстанның жер аумағы - 2,7 млн. км2 Халық саны- 17 853 200 адам Жердің массасы былай жазылады: т, ал темірдің бір атомның массасы г Стандарт түріндегі жазылған санның анықтамасы енгізіледі, анықтама дәптерге жазылады. Өте үлкен немесе өте кіші шамаларды жазу үшiн сандарды стандарт түрде жазудың қажеттiлігiн түсiндіріледі. | қосымша 1 https://uat.twig-bilim.kz/film/volume-counting-stars-6949/ https://www.youtube.com/watch?v=PzXvVRTV7Io | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды бекіту Жұптық жұмыс (15 мин) | 6) Оқушылар жұптара бөлініп, төмендегі жаттығуды орындайды. Аяқтағанда бір-бірін тексереді
Стандарт түрде дұрыс жазылған санның әріпін таңда: «нано»-10-9 миллиардтан бір (грек т. көне грек νᾶνος, nanos — ергежейлі) з) Өздік жұмыс. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Керек жағдайда мұғалім оқушыларға көмек көрсетеді. Орындалған жұмысты мұғалім бағалап, рекомендация береді. 1) Стандарт түрге келтіріңіз: а) 350; б) 72000 ; в) 0,026, г) 0, 00000905. 2) Стандарт түрге келтіріңіз: а) сутегінің массасы 0, 000 000 000 000 000 000 000 02662 г; б) су молекуласының диаметрі 0,000 000 03 см; Өздік жұмысты толығымен қатесіз орындаған оқушыларға қосымша тапсырма беріледі. | Қосымша Қосымша | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Қорытындылау (3 мин) | з) Рефлексия.Мұғалім оқушыларды төмендегі сұрақтарға жауап беруін сұрайды
| Қосымша | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқушылардың тапсырманы орындаудағы белсенділіктерін бақылау арқылы формативті бағалаймын. Оқушы өзін-өзі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады. | Математика кабинетінде өзін-өзі ұстау ережелерін қадағалау, интерактивті тақтамен қолдану ережелерін қадағалау |
Автор |
|
---|---|
Дата добавления | 30.11.2019 |
Раздел | Алгебра |
Подраздел | Формулы, схемы, таблицы |
Просмотров | 1905 |
Номер материала | 6451 |
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное. |