Уроки математики / Конспект урока / Ондық бөлшектерге амалдар қолдануға есептер шығару

Ондық бөлшектерге амалдар қолдануға есептер шығару

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні: 17.04.2017ж.

Сынып: 5 «А»

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні Бердышова А.У

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ондық бөлшектерге амалдар қолдануға есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарына берілген есептерді шеше білу дағдысын қалыптастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі

Көптеген оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі және оларды пайдаланып есептер шығара алады

Кейбір оқушылар:Күрделі есептер шығара алады

Жетістік критерийлері

Оқушылар Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі және оларды пайдаланып есептер шығара алады

Тілдік мақсаттар

Құндылықтарды дарыту

Оқуышылар мен жұмыс жасай отырып оларды тәртіпке, бірлесіп жұмыс жасауға дағдылау

Пәнаралық байланыстар

Физика, алгебра

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

Бақылау жұмысы №11

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Білу

  • Ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Дайындығын тексеру

  • Үй тапсырмасын дәптер жинау арқылы тексеру

Оқушылар ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді орындауды постер сызып, түсіндіреді

3мин

7 мин

Сабақтың ортасы

Түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Ашық сұрақтар (ойлану):

0,25= 1/4

2,75=2 3/4

0,5= 1/2

2,2=2 1/5

Теңдеу шешу:

х = 2

у= 2

Деңгейлік тапсырмалар:

А ) тобына : 2,8 : 0,7 = 4

В) тобына: 9,1 + 11,5 : 5 = 4,12

С) тобына : : 0,09 + 3,61 : – 18,63 = 4,22

Теңдеудің түбірін тап:

Жауабы: 22,3

Демалыс сәті. Адасқан әріптерден сөз құрайық:

  • ТЕӨУБКЙ – КӨБЕЙТУ

  • УҚСО – ҚОСУ

  • УБЛӨ – БӨЛУ

  • ЙАТАУЗ-АЗАУТУ

  • АНТНРАУЛСА-НАТУРАЛ САН

  • КЫОДЕБШӨЛҚН – ОНДЫҚ БӨЛШЕК

Графикалық диктант:

1. Ондық бөлшектің жазылуындағы бөлшек бөлігінің сандары ондық таңбалар деп аталады.

2.Ондық бөлшектердің соңына нөлдер тіркеп жазса,бөлшек өзгереді.

3. 0,70=0,07 теңдігі дұрыс па ?

4.Ондық бөлшек 2 бөліктен тұрады

5. 3,2 бөлшегі координаталық сәуледе 2мен 3сандарының арасында орналасқан

6.Кез-келген ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруға болады

7.13,12*0,01=0,1312 шығады

8.Ондық бөлшектерді салыстырудың 3 тәсілі бар.

9. 0,100*10=10

10. Ондық бөлшектерді көбейткеннен кейін үтірді көбейткіштердегі үтірдің астына қою керек.

Графикалық диктанттың жауабы:

0-1- қате «4»

2-3 қате «3»

4-5 қате «2»

5 қатеден көп- «1»

3 мин

5мин

7 мин

5 мин

3 мин

5 мин

Сабақтың соңы

Бағалау

Оқушыларды бағалау

Оқушы аты-жөні

Білу

Түсіну

Қолдаун

Талдау

Жинақтау

Жалпы ұпай саны

Баға

Ашық сұрақтар

Теңдеу

Сабақты қорытындылау:

  • Кері байланыс:

Бүгінгі сабақ маған ...

Келесі сабақтан күтетінім ...

Осы сабақтағы жетістігім ...

  • Рефлексия. Алма ағашы

Ағаштың төбесі - Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландым

Ағаштың ортасы – Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше қатыстым

Ағаштың асты – Тарау бойынша әлі жұмыс жасау керек

Үйге тапсырма: №1536
Ондық бөлшектерге малдар қолдану ережесін қайталау

7 мин

Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бағалау шкаласы

«5» - 20 - 24 балл

«4» - 15 - 19 балл

«3» - 10 - 14 балл

«2» - 0 - 9 балл

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Автор
Дата добавления 20.05.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров786
Номер материала 4137
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.