Похожие материалы
Уроки математики / Конспект урока / Осьтік симметрия. Центрлік симметрия

Осьтік симметрия. Центрлік симметрия

Пән: математика Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы орта

Мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Бердышова А. У.

Күні: 07.03.2017 Қатысқандар саны:

Сынып: 6 «Ж» Қатыспағандар саны:

Сабақ тақрыбы:

Осьтік симметрия. Центрлік симметрия

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Абциссасы мен ординатасы теріс сандар, оң сандар, таңбалары әртүрлі сандар болатын нүкте қай ширекте орналасқанын қайта қарайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар Координата осьтеріне бірнеше нүкте салып, олардың координатасын жазады.

Көптеген оқушылар: Координаталар жүйесінде абцисса осі мен ордината осі қалай орналасқанын бағалайды.

Кейбір оқушылар: Күрделі есептер шығара алады

Жетістік критерийлері

Берілген әрбір тапсырмаларға қойылатын критерийлер

Тіллдік мақсаттар

Координаталық жазықтық, тікбұрышты координата жүйесі

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, Оқушыларды ұқыптылыққа,білімпаздыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, информатика

АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім

Координаталық жазықтық

Сабақ барысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу

Атмасфералық жағдай қалыптастыру

Топқа бөлу

Үй жұмысын тексеру:

1-слайд

Сабақтың ортасы

Деңгейлік тапсырмалар:

I деңгей тапсырмалары

1.№ 1116. Тіктөртбұрышын координаталық жазықтыққа салыңдар.

2. № 1117Координаталық жазықтыққа С(-4; -2) және D(4;2) нүктелері арқылы өтетін түзуді салыңдар. Осы түзудің бойына абсциссасы -3; -1; 0; 2 болатын нүктелерді белгілеңдер. Әрбір белгіленген нүктенің координаталарын жазыңдар.

3. №1118 Координаталық жазықтыққа А(2; 3) және D(-2; -5) нүктелері арқылы өтетін түзулерді салыңдар. Осы түзудің бойына ординаталары -2; 0; 1; 3 болатын нүктелерді белгілеңдер. Белгіленген нүктелердің координаталарын жазыңдар.

4. № 1119 Координаталық жазықтықта К(-2; -1), Д(-2; 4) нүктелері және А(0;0), В(1; -1)нүктелері арқылы өтетін түзуді жүргізіңдер.Түзулердің қиылысу нүктесініңкоординаталарын жазыңдар.

II деңгей тапсырмалары

5. № 1120 Төртбұрыштың координаталық жазықтыққа салыңдар.

6. № 1121 Сынықтарының қиылысу нүктелерінің координаталарын табыңдар.

III деңгей тапсырмалары

7. № 1124KLMNтіктөртбұрышының К(-2; -3), Д(2; 4), М(-2; 4) болатын үш төбесі берілген. Осы тіктөртбұрышты салыңдар. Nнүктесінің координатасын және әрбір қабырғасының ортасы болатын нүктенің координатасын табыңдар. Бірлік кесіндіні 3 см деп алып, тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын есептеңдер.

Топтық жұмыс.

Сыныптағы оқушылар екі топқа бөлініп келесі тапсырманы орындайды

I топ

Координаталық жазықтықта:

  1. 2) 2≤х≤5; 1≤у≤4

    -4≤х≤1; -3≤у≤2;

шарттарын қанағаттандыратын А(х;у) нүктелер жиынын бояп көрсетіңдер.

II топ

Координаталық жазықтықта:

  1. 2) 3≤х≤8; 2≤у≤6

    -5≤х≤2; -4≤у≤3;

шарттарын қанағаттандыратын А(х;у) нүктелер жиынын бояп көрсетіңдер

Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау

рефлесия

Үйге тапсырма:

Оқушы жетістігін бағалау:

Оқушының оқу іс-әрекеті ол АБ, ҚҚ блогындағы тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты бағаланады. Сонымен бірге оқушыға ШӘ блогындағы тапсырманы орындағаны үшін қосымша бонус балл қойылады.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Автор
Дата добавления 13.04.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров77
Номер материала 3641
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.