Уроки математики / Конспект урока / Сабақ жоспары "Санның бөлігін табу" 5-сынып

Сабақ жоспары "Санның бөлігін табу" 5-сынып

Жас кезіңде алған білім,

Тасқа жазған жазумен тең.

Есейгенде алған білім,

Құмға жазған жазумен тең.

Сабақтың тақырыбы: Санның бөлігін табу

Сыныбы: 5

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділігі: Санның бөлігін табу ережесін білу.

  2. Дамытушылық: Ережелерді есептер шығару барысында қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

  3. Тәрбиелілігі: Аралас сан, жай бөлшекті жазу колографиясын қадағалау, таза, көркем жазуға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: парақшалар.

Сабақтың типі: Білім мен дағдысын қалыптастыру

Сабақтың түрі: іздендіру сабағы

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасын тексеру (Математикалық диктант )

Математикалық диктант

Математикалық диктант жауабы:

Бағалау шкаласы: «5»-5

«4»-4

«3»-3

«2,1»-2

  1. Жаңа сабақты түсіндіру. (Іздендіру кезеңі)

Санның бөлігін табу

Есеп: Математика кабинетінің еденінің ауданы 36 м2. Еденнің -інде парталар орналасқан. Парталар орналасқан еденнің ауданын табыңыз.

SAutoShape 3

еден

еден = 36м2

П

парта

арта--бөлігі

Sпарта = ?

Шешуі: Sпарта = 36 *=20 м2

Анықтама: Санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейту керек.

1-мысал: санының бөлігін табайық.

2-мысал: санының бөлігін табайық.

  1. Есептер шығару (Дамыту кезеңі)

  1. Оқулықтан: № 813, 814, 815 есептерді орындайды.

  2. Кеспе парақшалар таратылады.

КЕСПЕ

Есептің кестедегі жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріптерді қойыңдар. Сонда сендер қазақтың ұлы математигінің атын оқи аласыздар.

С. 8 метрдің бөлігін тап Қ. А. Р.

А

С

Қ

А

Р

  1. Шығармашылық жұмыс: «Дарынды дарабозды анықтау»

Амалды орында:

  1. Бекіту.

Есеп: Наурыз мерекесіне арнап мектеп 48 кг торт дайындады. Оның бөлігі бастауыш сынып оқушыларына берілді. Бастауыш сынып оқушыларына неше кг торт бөлінді?

ТGroup 6орт-48 кг.

Бастауыш-бөлігі

Бастауыш -? Кг

Шешуі: кг.

  1. Үйге тапсырма: №816, 817,818,819,820

  2. Бағалау.

КЕСПЕ

Есептің кестедегі жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріптерді қойыңдар. Сонда сендер қазақтың ұлы математигінің атын оқи аласыздар.

С. 8 метрдің бөлігін тап Қ. А. Р.

КЕСПЕ

Есептің кестедегі жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріптерді қойыңдар. Сонда сендер қазақтың ұлы математигінің атын оқи аласыздар.

С. 8 метрдің бөлігін тап Қ. А. Р.

КЕСПЕ

Есептің кестедегі жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріптерді қойыңдар. Сонда сендер қазақтың ұлы математигінің атын оқи аласыздар.

С. 8 метрдің бөлігін тап Қ. А. Р.

Шығармашылық жұмыс: «Дарынды дарабозды анықтау»

Амалды орында:

Шығармашылық жұмыс: «Дарынды дарабозды анықтау»

Амалды орында:

Шығармашылық жұмыс: «Дарынды дарабозды анықтау»

Амалды орында:

Шығармашылық жұмыс: «Дарынды дарабозды анықтау»

Амалды орында:


Автор
Дата добавления 11.02.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров988
Номер материала 2590
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.