Уроки математики / Конспект урока / «Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні: 06.04.2017ж.

Сынып: 5 «Д, Е»

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Бердышова А.У

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдануды біледі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдануды біледі

Көптеген оқушылар: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдануды біледі, амалдардың орындалу ретін сақтап есептер шығара алады

Кейбір оқушылар:Күрделі есептер шығара алады

Жетістіккритерийлері

Оқушылар ондық және жай бөлшектерді қосуды, азайтуды, көбейту және бөлуді, жай бөлшекті ондық бөлшекке, ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру арқылы амалдар қолданып есептер шығара алады.

Тілдік мақсаттар

Құндылықтарды дарыту

Оқуышылармен жұмыс жасай отырып оларды тәртіпке, бірлесіп жұмыс жасауға дағдылау

Пәнаралық байланыстар

Физика, алгебра

АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім

Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Дайындығын тексеру

  • Өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойу арқылы сұрау:

  1. Жай бөлшектердің түрлері.( дұрыс,бұрыс, аралас)

  2. Жай бөлшекті салыстыру.

  3. Жай бөлшекті қосу және азайту.

  4. Жай бөлшекті көбейту және бөлу.

  5. Ондық бөлшекке жай бөлшекті айналдыру. (керісінше).

  6. Ондық бөлшекті қосу және азайту.

  7. Ондық бөлшекті көбейту және бөлу.

Сабақтың ортасы

№1448
S=32. 4 екі қала арасы
v1= велосипедші
v2= v1+27=40. 5 мотоциклші
t2 мотоцикл t1 велосипедтен қанша уақытқа бірінші келеді
t2=0. 8 t1=2. 4
t1 - t2=2. 4 - 0. 8=1. 6 сағ
Жауабы: мотоциклші велосипедшіден 1, 6 сағат бұрын келді
№1451
V=767, 73 т
a= м ұзындығы
b=15, 7 м ені
1м=1
c=? м биіктігі
V=abc
S=ab=
767, 73=511, 82c
c=767, 73: 511, 82=1, 5м
Жауабы: параллелепипед биіктігі 1, 5 метр
б) Сайыс «Тұлпар». «Аттың бәрі тұлпар болмас, Құстың бәрі сұңқар болмас».
Теңдеулерді шеш:
№1
а) х+ =22, 56
№2
а) у+ =9, 16
№3
а) z - 1, 68=31,8
в) Төмендегі ондық бөлшектерді, өсу ретімен орналастырыңдар;
1) 3, 809; 3, 80930;3, 803; 3, 983; 0, 9999; 0, 999
2) 5, 61080; 5, 6108; 5, 610;5, 47218

№4
1,6+2,4:0,4=1,6+6=7,6
0,25*10-2,4*0,5=2,5-1,2=1,3
2,3+0,7:0,1=2,3+7=9,3
3,23:10+0,04=0,323+0,04=0,363
0,48:1,2*5-1,82=0,4*5-1,82=0,18
8,6-2,5:0,5+1,4=8,6-5+1,4=5
9,1+11,5:5-5,6=9,1+2,3-5,6=5,8
53,4:8,9*0,3+0,2=6*0,3+0,2=2

№5
І топ есептері:
2,8:0,7 -0,63=3,37
8,4-6:0,75=0,4
6,25*0,2+0,8:0,64=1,25+1,25=2,5
ІІ топ есептері
38-15*0,6:0,25=38-36=2
(0,17-0,09)*4,5=0,36
12,42:2,7+0,3*1,8=4,6+0,54=5,14
ІІІ топ есептері
1) 1,75:25+0,91*1,9=0,07+1,729=1,799
2) 1,6*0,5: (0,16*1,25) =0,8:0,128=6,25
3) 6,4+73,5*2=6,4+147=153,4

Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау

Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Автор
Дата добавления 13.04.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров284
Номер материала 3646
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.