Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1В Бүтін көрсеткішті дәреже Күні: 29.09.2017ж | Мектеп: Абай атындағы №31 жом Каражанова Н Сынып: 7 «ә» | ||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру | ||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәреженің қасиеттерін қолдану 7.2.3.1 Құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау. | ||
Сабақ мақсаттары | Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдану Құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын анықтау; Дәрежесі бар сандар тізбегіндегі жетіспейтін мүшелерді анықтау. | ||
Бағалау критерийлері | 1. Өрнектің мәнін табу барысында дәреженің қасиеттерін қолдана алады. 2.Амалдарды орындау ретін сақтай отырып, бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектің мәнін табады. 3.Дәрежелері бар есептеу мысалдарында амалдар орындау тәртібін реттілігін біледі . 4.бүтін сандардан тұратын тізбектердің белгісіз мүшелерін табады және заңдылықтарын анықтайды; 5.құрамында бүтін көрсеткішті дәрежелері бар тізбектердің заңдылықтарын анықтайды және жетіспейтін мүшелерін табады; | ||
Тілдік мақсаттар | лексика және терминология - дәреженің негізі; - дәреже көрсеткіші; - натурал көрсеткішті дәреже; - бүтін көрсеткішті дәреже; - дәрежеге шығару; - көбейтіндінің дәрежесі; - бөліндінің дәрежесі; - дәрежелердің көбейтіндісі; - дәрежелердің бөліндісі; - дәрежені дәрежеге шығару; - санның стандарт түрі; - стандарт түрде жазылған санның мәнді бөлігі мен реті; - заңдылық, тізбек, тізбектің элементі. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - бірнеше бірдей сандардың көбейтіндісі; - ... дәреже түрінде жазыңыз;
| ||
Құндылықтарды дарыту | Өзара сенімділік әрі сыйластық қарам-қатынасты қолдау және тұжырымдау.Тындырымды да ұқыпты тұлға қалыптастыру. | ||
Алдыңғы білім | Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері. |
Сабақбарысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | «Сәттілік» баспалдағы Бүгінгі сабақта жақсы көңіл күйде боламын. (оң қолдарын көтеру) Бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз.(сол қолдарын көтеру) Бүгінгі сабақта жақсы нәтижеге қол жеткіземіз. (екі қолдарын шапалақтау) Біз бір-бірімізбен доспыз және әрқашан біргеміз. (иықтарын түйістіру) арқылы ширату жаттығуын жасай отырып галстуктың түрлеріне қарай топқа біріктіремін «Жетістік нүктелері » арқылы үй жұмысын тексеремін «Қарапайымнан күрделіге» әдісі арқылы деңгейлі есептер шығару.
Дескриптор:
«Жетістік нүктелері» бойынша бағалаймын. Сәйкестендіруді орынлаңыз. 64*63 612 6х-3 68 (64)2 6х:63 212*312 67
«Топтық жұмыс» 1.Жұп сандар тізбегі: 2, 4, 6, 8, ............2n
1, 4, 9, 16, 25, …..,
10,11,12,13,14.....99
2, 4, 6, 8, 10,… Дескриптор.
«Көңіл күй» баспалдағы арқылы бағалаймын Кері байланыс. «Шолиер табақшасы.» Үйге тапсырма № 1.110 «Ұстаз тілегі» арқылы қалыптастырушы бағамен бағалаймын | Презентация | |||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||
Топтық жұмысты бақылай отырып, қиындықтар кездескенденде бағыт беремін. Үлгерімі төмен оқушыларға жеке консультация алуға мүмкіндік беремін. | Оқушылардың тапсырманы орындаудағы белсенділіктрін бақылау арқылы қалыптастырушы бағалаймын. Оқушы өзін-өзі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады. | 1 минут көз жаттығуын жасау | |||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Автор |
|
---|---|
Дата добавления | 31.05.2018 |
Раздел | Алгебра |
Подраздел | Конспект урока |
Просмотров | 2852 |
Номер материала | 5756 |
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное. |