Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Мектеп: Матай орта мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Нуртулеуова А.Ж | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандардың саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Квадрат теңдеулерді шешу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді, оның коэффициенттерін анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: Дискриминант формуласын біледі; Квадрат теңдеудің түбірлерінің формулаларын біледі және қолданады; Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеулерді шешу жолдарын талдайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Квадрат теңдеуді, оның коэффициенттерін анықтайды Дискриминант табады; Қандай жағдайда квадрат теңдеудің белгілі бір түбір саны болатынын біледі; Квадрат теңдеулерді шешеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - квадрат теңдеудің түбірлерінің саны туралы дәлелді талқылайды; Пәнге қатысты лексика мен терминология - квадрат теңдеу; - бірінші немесе басты коэффициент, екінші коэффициент немесе х-тің коэффициенті, бос мүше; - дискриминант; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер -... квадрат теңдеудің дискриминанты деп аталады; - берілген квадрат теңдеудің... (түбірлер саны) түбірі бар, өйткені ... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Мәңгілік ел идеясы негізінде қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы арқылы азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білімдер | Квадрат теңдеулер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа ұғымды меңгерту, қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жүру барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басталуы 2 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімді актуалдандыру 2 минут Жұптық жұмыс 6 минут | І. «Ой қозғау»
Жаңа тақырыпқа бастапқы қадам: Теңдеуді түріне келтіріңіз: І нұсқа ІІ нұсқа ҚБ : Бірін-бірі бағалайды:
| Үлестірме тарату | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды түсіндіру |
| Квадрат теңдеуді шешудің барлық әдіс-тәсілдерін меңгерту қажет екеніне назар аударамыз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 минут Жұптық жұмыс 5 минут 5 минут Жалпы жұмыс 3 минут Жеке жұмыс 6 минут | Мысал - 1. Жауап: түбірі жоқ Мысал - 2. Мысал - 3. Жауап: -1; 1,2 Тапсырма – 1. Оқушылардың формуланы пайдаланып квадрат теңдеуді шешу дағдысын бақылау мақсатында.
Бір – бірінің дәптерін алып, өзара бағалау жүргізу. 2. в- жұп сан болғандағы квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласы Егер екінші коэффициент -жұп болса , онда түбірдің формуласын былайша жазуға болады. Тапсырма-2. в- жұп сан болғандағы квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдалану мақсатында 1. x² - 2x + 3 = 0 2. x² + 6x + 9 = 0 Тапсырма- 3. Квадрат теңдеулерді формула арқылы шешу дағдысын бақылау мақсатында жүргізіледі. | Алгебра 8. .Жалпы білім беретін мектептің 8 – сыныбына арналған оқулық. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... Үйге тапсырма .................................................................. |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қабілеті жоғары оқушылар үлгерімі төмен оқушыларға қолдау көрсету | Мадақтау Бірін-бірі бағалайды Бір – бірінің дәптерін алып, өзара бағалау жүргізу. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Автор |
|
---|---|
Дата добавления | 12.11.2018 |
Раздел | Алгебра |
Подраздел | Конспект урока |
Просмотров | 2821 |
Номер материала | 5937 |
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное. |