Похожие материалы
Уроки математики / Конспект урока / Сабақ жоспары "Жай бөлшектерге амалдар қолдану" (5-сынып)

Сабақ жоспары "Жай бөлшектерге амалдар қолдану" (5-сынып)

Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу. Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру. Жай бөлшектерге қолданылатын амалдарды қайталау. Біліктерін логикалық оймен іске асыра білу.

Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс жасауын дамыту, математикаға деген қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.

Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасын тексеру

  3. Қайталау сұрақтары

  4. Ауызша есептер

  5. Кітаппен жұмыс

  6. Логикалық жаттығу

  7. Тірек кесте

  8. “Бағытпен жалғастыр” ойыны

  9. Сөзжұмбақ шешу

  10. Тест жұмысы

  11. Қорытындылау

  12. Бағалау

  13. Үйге тапсырма

Үй тапсырмасы

Қайталау сұрақтары:

1. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге қалай келтіреді?

2. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай қосады?

3. Бөлшектер қалай көбейтіледі?

4. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз?

5. Аралас сандар қалай көбейтіледі?

6. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды?

7. Санның бөлігін қалай табады?

8. Бөлшекті бөлшекке бөлу қалай орындалады?

9. Аралас сандарды бөлу амалы қалай орындалады ?

10. Натурал сандарды бөлшекке бөлу қалай орындалады?

11. Бөлігі бойынша санды қалай табады

Жай бөлшектер

Line 6

Line 5

Дұрыс бөлшек

Бұрыс бөлшек

> 1

алымы < бөлімі

< 1

= 1

алымы > бөлімі

алымы = бөлімі

Ауызша есептер

Кітаппен жұмыс:

БText Box 67өлшектерді оқып жазыңдар

Логикалық жаттығу.

  1. Жыл он екі айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 және 29 сандары қай айда кездеседі?

  2. Қосарланып жегілген ат-арбамен Самат 8 шақырым жол жүрді. Оның әр аты неше шақырым жол жүрді?

  3. Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 5 торғайды атып алды. Торғайдың қаншасы қалды?

Тірек кесте.

Бөлшектерді қысқарту арқылы жылдың қазақша атауын кестеде табамыз.

О Я Н Қ

Оқулықпен жұмыс.

№910.

Туристтер межелеген жерге дейінгі қашықтықтың жартысын тас жолмен, -ін орман ішімен, қалғанын қара жолмен жүрді. Туристтер жолдың қандай бөлігін қара жолмен жүрді?

912 Үлкен шеңбердің радиусы см. Кіші шеңбердің

радиусы одан 3 есе кем. Кіші шеңбердің диаметрін табыңдар.

919 есеп. Квадраттың қабырғасы см . Оның периметрін табыңдар.

Теңдеуді шешіңдер:

Сөзжұмбақ шешу:

  1. Алымы бөліміне тең немесе алымы бөлімінен үлкен бөлшек.

  2. Бөлшек сызығының астындағы сан.

  3. Бөлшек сызығының үстіндегі сан.

  4. О нүктесінен бірдей қашықтықтағы нүктелерден құралған тұйық сызық.

  5. Ең кіші жай сан.

  6. Координаталық сәуледегі таңдап алынған кесінді.Line 4Line 5Line 6Line 7Line 8Line 9Line 10Line 11Line 12Line 13Line 14Line 15Line 16Line 17Line 18Line 19Line 20Line 21Line 22Line 24Line 25Line 26Line 27Line 28Line 29Line 30Line 31Line 32Line 33Line 34Line 35Line 36Line 39Line 40Line 41Line 42Line 43Line 44Line 45Line 46Line 47Line 48Line 49

Тест жұмысы

А/ Б/ В/ Г/

А/ Б/ В/ Г/

А/ Б/ В/ Г/

А/ Б/ В/ Г/

А/ Б/ В/ Г/

Үйге тапсырма: №909, №911, №917.

Автор
Дата добавления 02.05.2017
Раздел Математика
Подраздел Конспект урока
Просмотров309
Номер материала 3923
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.