Уроки математики / Конспект урока / Ашық сабақ "Разрядтық қосылғыштардың қосындысы" математика (3-сынып)

Ашық сабақ "Разрядтық қосылғыштардың қосындысы" математика (3-сынып)

Күні :07.02.2018

Сыныбы : 3 «Ә»

Мұғалім : Ұ.Таубаева

Оқу ісінің орынбасары: _______А.Раймбетова

Пәні:әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Бүршік Бекболат Әдет

Пән аралық байланыс:

Дүниетану,еңбек, бейнелеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсініп оқуға, кейіпкер туралы туралы ой айтуға мүмкіндік беру.

Оқушылардың ой-өрісін, дүниетанымын табиғат құбылыстары арқылы кеңейту..

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ойын түрлері арқылы ізенімпаздық қабілеттерін,есте сақтау қабілеттерін арттыру.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Мәнерлеп,түсініп,сауатты оқиды

Түйіндегі сөздер мен сөз тіркестері:

Көктем,күн,,бүршік,жапырақ,Табиғат ананың оянуы

Сыныптағы диалог(жазылым үшін сай келетін тіл стильі)

-Бүршік жарық дүниенің есігін қандай көңіл күймен ашты?

-Айналадағы әдемілік пен өмірдің жасырын сырларын Бүршік қалай түсінеді?

-Бүршіктен пайда болуынан табиғаттың қандай заңдылық байқалды?

«Мәңгілік ел» идеясы

Жалпыға ортақ Еңбек қоғамы

Рухани жаңғыру

Білімді іздену, туған жерімізді көркейту, ағаш отырғызу

Алдыңғы оқу:

Бозторғай-дала сәні.

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығулар( төменде жоспарланған жаттығулар мен ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы:

Психологиялық дайындық

Табиғатты қорғай біл,

Аң-құсын да қолдай жүр.

Білуіміз керек мұны біз,

Біз де табиғаттың ұлымыз.

Табиғат бөлек демеңіз,

Сол үшін жауап береміз

Оқушыларды бағалау парақшасымен таныстырып, сабақ барысында өз-өздерін сол берілген критериилер бойынша бағалауын ұсыну

Жұмыс

дәптері

Бағалау парақша-сы

Слайд

Оқушы жұмыста-ры

Үй тапсырмасын тексеру

«Бозторғай-дала сәні» мәтінінің мазмұны мен, «Бозторғай» өлеңін жатқа сұрау

Бозторғай қандай құс?

  • Сипатта

  • Қазақстанда неше түрі кездеседі?

  • Бозторғай неше жұмыртқа салады?

  • Аңшылық өнерде бозторғайға қатысты қандай ырымдар бар екен?

  • Бозторғай-дала сәні» мәтінінің мазмұнын сұрау.

Ортасы :

Ой шақыру

«Ретін тап» ойыны.

1.Жапырақ, сабақ, гүл, тамыр,тұқым, жеміс.

2.Қыс, күз, көктем, жаз.

3.Күн,бүршік, көктем, жапырақ.

Интербел-сенді тақта, слайд

Автор суреті

Оқулық

Күн,бүршік, көктем, жапырақ

Осы атаулардың ең кішісі қайсысы?

Бекболат Әдетов Қазақ журналистикасының ардагері, жетпісінші-сексенінші жылдардағы «Социалистік Қазақстан» басылымының белді журналисі, тамаша аудармашы

Мағынаны тану

Оқулықпен жұмыс

«Араласып кеткен оқиғалар» әдісі

-Бүршік жарық дүниенің есігін қандай көңіл күймен ашты?

-Айналадағы әдемілік пен өмірдің жасырын сырларын Бүршік қалай түсінеді?

-Бүршіктен пайда болуынан табиғаттың қандай заңдылық байқалды?

-Бүршіктен басқа көктемде оянатын қандай тіршілік иелерін атар едім.

Жануарлар, шыбын-шіркей,жәндіктер

Сергіту сәті

Бүршік тітіркенді

Бүршік шіміркенді.

Бүк түсіп, бүрісіп жатты,

Бүршік көзін ашты.

Слайд

Бейнеро-лик

Сұрақтар жазылған парақша

«Биопоэ-ма» парақша-сы

Слайд

Бейнеролик «Бүршік қалай пайда болады?»

Жұптық жұмыс

-Балалар, бүршік ағаштың көктем келуіне байланысты алғашқы белгісі екен.Бүршіктен кейін қандай өзгеріс болады?

-Жапырақ.

-Ал, жапырақтың түсінің жасыл болуы неге байланысты?

-Өйткені, күн жылуының әсерінен жапырақта хлорофилл деген зат алмасу процесі жүреді.Сондықтан жапырақ жасыл болады.

-Ендеше, сендер қысқаша «Көктемдегі ағаштардың оянуы» тақырыбына сахналық қойылым құрастырыңдар.

Ой толғаныс

«Биопоэма» әдісі

1. Аты: бүршік

2. Сипаттайтыны: табиғат

3. Жақсы көретіні :көктем,күн,су,ауа

4. Қорқатыны: қыс,аяз,боран

5. Басынан өткізген сезімі:тітіркену, қуану

6. Болашақтан күтетіні: өсу

7. Мекен-жайы: ағаш

8. Тегі: өсімдік

-Ендеше, сабағымызды әдемі өлеңмен аяқтайық.

Көктем келді, құс келді,

Ойнаймыз біз саз илеп.

Біздің көлге түстенді,

Былтыр кеткен қаз-үйрек.

Көк көйлегін киді жер,

Шешіп ап қар ішігін.

Емірене сүйді жел,

Тал-теректің бүршігін

Соңы:

Оқушыларға бағалау парақшасындағы балдарын жинақтап, қортынды бағаларын шығарып, өз-өздерінің қандай баға алғандарын шығару. Кері байланыс парақшасын толтыру.

Бағалау парақша-сы

Күнделік

Үйге тапсырма:мәтін мазмұнына сай мультфильмдік суреттер топтамасын салу, көктемгі бүршіктің пайда болуын бақылау

Саралау: Оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Ой шақыру

«Ретін тап»

«Араласып кеткен оқиғалар»

Бейнеролик «Бүршік қалай пайда болады?»

Жұптық жұмыс

«Биопоэма» әдісі

Рефлексия: Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Бағалау критерийлері

А деңгей

В деңгей

С деңгей

Мәтінді мазмұндау немесе өлеңді жатқа айту

Қосымша тапсырма орындау

Өлеңді қатесіз оқу

Мәтінді түсініп оқу, сұрақтарға жауап беру

Мәтінді оқу,сұрақтарға толық жауап бере алмау

Мәтінді қате оқу, сұрақтарға жауап бере алмау

Топта өз ойын еркін айту

Топта белсенділік танытқанмен ойын толық жеткізбеу

Белсенділік көрсетпеу

Толық толтыру

Толтыруда 1,2 қате жіберу

Дұрыс толтырмау

Кері байланыс:

Қандай екі нәрсе табысты?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

Автор
Дата добавления 28.03.2018
Раздел Начальная
Подраздел Конспект урока
Просмотров41
Номер материала 5525
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.