Қысқа мерзімді жоспар. Математика. 84-сабақ.
Сабақтың тақырыбы: ҚАЙТАЛАУ.
Мектебі: Наурызбай батыр Құтпанбетұлы атындағы ОМ МДШО КММ
Күні:
Мұғалім:
Сыныбы : 4 сынып
Қатысқаны:
Қатыспағаны:
Сабаққа негізделген
оқу мақсаттары
Оқушылардың санды қосындыға көбейту және көбейтіндіге бөлуге байланысты есептер, мазмұнды есептер шығарту арқылы білімдерін қайталау, толықтыру.
Сабақ мақсаттары
Оқушылардың санды қосындыға көбейту және көбейтіндіге бөлуге байланысты есептер, мазмұнды есептер шығарту арқылы білімдерін қайталау.
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмімен танысады.
Оқушылардың басым көпшілігі: санды қосындыға көбейту, бөлу жолдарын талдайды
Кейбір оқушылар өздігінен қосымша есептер шығарады, қорытындылайды
Тілдік мақсат
Оқушылар: көбейтуді, бөлуді талдайды, компоненттерді ажыратады, қорытындылайды
Негізгі сөздер мен тіркестер: тиімді тәсіл, өрнектің мәнін табу т.б.
Алдыңғы оқу
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал орнату.
Өткенді қайталау. «Қарлы кесек» көбейту кестесін тиянақтау. Үй тапсырмасын тексеру.
«Бас бармақ» бағалау
Рower Point
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Ресурстар
Басталуы
Білу
Оқушыларды суреттер арқылы 4 топқа бөлу.
Жаңа сабақ: Еске түсіру.
Сабақтың тақырыбымен, мақсаты, күтілетін нәтижесімен таныстыру
суреттер
Интербелсенді тақта
Суреттер
Ортасы
Түсіну және қолдану
Оқулықпен жұмыс.
Дәптермен жұмыс.
№1. Жазуларды жалғастыр және шығару жолын салыстыр: Не байқадың?
84*9= (80+4)*9=80*9+4*9=720+36=756
75*6=(70+5)*6=70*6+5*6=420+30=450
№2. Жазуларды жалғастыр және шығару жолын салыстыр: Не байқадың?
756:9 = (720+36):9=80+4=84
450:6= (420+30):6=70+5=75
№3. №4. Көбейткіштерді баған түрінде жазып, көбейтіндінің мәнін тап.
Көбейтуді бөлумен тексер.
№5. Бөлуді орында және оны тексер:
№6. Жеке жұмыс. Қалдықпен бөлуді орында.
А) Ш: 75*10=750 дән
Ж: 750 дән.
Ә) Кері есеп құрастыр және шығар. (ауызша)
№7. Есепті шығар.
V= 96 км/сағ - ? есе артық, -? км артық
V=48 км/сағ
Ш: 96:48=2 есе артық
96-48=48 км артық
Ж: 48 км артық
Интербелсен
ді тақта
Аяқталуы
Қорытындылау
Жасыл қоршау тапсырмасы.
Теңдік тура шыңатындай етіп арифметикалық амалдар таңбасын қою.
5 5 5= 30 6 6 6 = 30 3 3 3 3=30
Алма ағашының суреті, стикер
Қосымша ақпарат
Үйге тапсырма беру:
№9, 9-бет.
Санды өрнектің мәнін тап.
Бағалау- Бірін-бірі бағалау
Топтық бағалау
Бас бармақ
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік пен еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Дүниетану