Уроки математики / Конспект урока / Поурочный план по математике на тему "6санын қосу және азайту"

Поурочный план по математике на тему "6санын қосу және азайту"

Пәннің аты

Уақыты:

Кабинет:

Мұғалім

Сабақтың атауы

6 санын қосу және азайту

Мақсаты

Білімділігі:
Оқушыларға 6 қосу және азайту тәсілдерін ұғындыру, қосылғыштардың біреуі 6 болып келген жағдайдағы білімдерін жетілдіру.
Дамытушылық:
Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, математика пәніне деген қызығушылықтарын арттыру.
Тәрбиелік:
Оқушыларды тез шешім қабылдай алуға, ұжым болып жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, ана тілі
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік.
Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, плакаттар, кеспелер ,сызбалар, кестелер, цифрлар, ойындар, интербелсенді тақта.
Сабақтың барысы:

Күтілетін нәтиже

+Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

Психологиялық дайындық жасау.
«1» дегенім- жаман баға, «2» дегенім – нашар баға,
Алады оны жаман бала. Інішегім нашарлама.
«3» дегенім – орта баға, «4» дегенім- жақсы баға,
Сапасы да орта ғана. Алады оны жақсы бала.
«5» дегенім – үздік баға, Оқитын бол үздік ғана.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
Сұрақ: – Есеп неше бөліктен тұрады?
Үйге берілген есепті оқиды, есепті талдайды?
Үй тапсырмасын шығарады.
«Сандар сыры» 9- тақ сан, қөршілері 8 бен 10.
5- тақ сан, қөршілері 4 пен 6.

Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Мағынаны тану

Ү. Дәптермен жұмыс.
Күннің ретін, сабақтың тақырыбын жазу.
І Ү. Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс.
1 - мысал
Қосылғыштардың бірі 6 болатын қосындыларды жаз.
Азайтқышы 6 болатын айырмаларды жаз, мәндерін тап.
Ү. Сергіту сәті.
Презентацияда көрсетілген іс әрекеттерді қайталайды.
Оқулықпен жұмыс.
2- мысал. Кесіндіні өлшеп, салыстыру керек.
cм > см
см < см
Сұрақтар:
1. Кесінді дегеніміз не?
2. Кесіндінің ұзындығын немен өлшейміз?
3. Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата. Оқулықпен жұмыс
№4. Сурет бойынша есептер құрастыру.
а) Ою туралы айту. ( оюдың 400 түрі бар, 4 топқа бөлінеді.)
ә) Оюды нелерден көруге болады? (көрпелерден, сандықтардан)
б) Рәміздердің қайсысында ою бар?
Шарты: - 7 , 3 ою Шешуі: 7+3=10
Сұрағы: - ? ою Жауабы: Барлығы 10 ою.

Сергіту сәті

Орманда кірпі келеді, 
Саңырауқұлақ тереді. 
Кездесті, міне, керегі: 
Екеуі қайың астынан. 
Біреуі терек қасынан. 
Қанша олар болмақ есепте, 
Тоқылған салса себетке? 

Ой сергітеді,шашағандары

басылады

Ой толғаныс

Шығармашылық тапсырма:

Сандар құрамын қайталау арқылы сабақты бекіту

Үйге тапсырма

Дәптермен жұмыс

Күнделіктеріне жазып беремін

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

Автор
Дата добавления 16.11.2016
Раздел Начальная
Подраздел Конспект урока
Просмотров1207
Номер материала 1171
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.