Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.2A: Квадрат теңдеулер | Мектебі: Л.Қылышев атындағы ОЖББМ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Тасқали Ә.Ж. | |||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Квадрат теңдеудің түрлері. Толымсыз квадрат теңдеулерді шешу | |||||
Сабақтың түрі | Білімді бекіту | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | ||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар
| |||||
Жетістік критерийлері | Білім алушы
| |||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология: Квадрат теңдеу коэффициент түбір Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Теңдеудің сол жағындағы өрнекті көбейткіштерге жіктейік Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарайық Жақшаларды ашайық Теңдеудің оң жағын/сол жағын ықшамдайық Түбірлерінің бірі нөлге тең, өйткені... | |||||
Құндылықтарды дарыту | Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау. | |||||
Пәнаралық байланыс | Геометрия, Қазақстан тарихы | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Plickers | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар квадрат теңдеудің түрлерін біледі. Толымсыз квадрат теңдеулерді шеше алады | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 2 мин 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Үй тапсырмасына тоқталу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Білімді жаңғырту Plickers программасы арқылы тест тапсырмасын орындайды. 1. Теңдеуді шешіңіз: x2-9=0 А) 0; 3. В) -3; 3. С) -3; 0. D) 3. 2. Теңдеуді шешіңіз: 5x2+6х=0 А) 0; 1,2. В) -1,2; 1,2. С) -1,2; 0. D) 0. 3. Теңдеуді шешіңіз: 2x2=0 А) 0; 2. В) -2; 2. С) -2; 0. D) 0. | 1 слайд | ||||
5 мин 15 мин | Жұптық жұмыс
І жұп (1991 жылы 16-желтоқсанда Қазақстан өз тәуелсіздігін алды) ІІ жұп (1991 жылы 1 желтоқсан ҚР-ның Президенті болып Н.Ә.Назарбаев сайланды) ІІІ жұп (2018 жылы 9 мамырда Ұлы Жеңіске 73 жыл толды) ІV жұп
(1995 жылы 30 тамызда Ата Заң қабылданды) V жұп (1992 жылы 4 маусымда Елтаңба, Ту, Әнұран бекітілді) VI жұп (1993 жылы 15 қарашада ұлттық валюта енгізілді) Есепті жақсы шығарған жұпқа немесе оқушыға банан беру арқылы бағалау Оқулықпен жұмыс №224 Топпен жұмыс (қатар бойынша топқа бөлу) І топ Бірінші сан екінші саннан 10-ға артық және олардың көбейтіндісі 119-ға тең. Осы сандарды тап. Жауабы -17;-7 7;17 ІІ топ Тіктөртбұрыштың іргелес қабырғаларының қосындысы 27 см. Егер тіктөртбұрыштың ауданы 180см2 болса, оның қабырғаларының ұзындықтарын табыңдар (27-у)у2=180 27у-у2-180=0 у2-27у+180=0 у1=15 у2=12 Екі топ бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды | карточка | ||||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақты қорытындылау. Қалыптастырушы бағалау
Рефлексия: «Микрофон» әдісі арқылы оқушылардың сабақтан алған әсерін сұрау. -Сабақтың қай бөлімі ұнады? -Квадрат теңдеу тақырыбына есеп шығару қиын болды ма? -Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай? -Бүгінгі сабаққа кім белсене қатысты? -Бүгінгі сабақ қалай өтті? Үйге тапсырма: №223 Қосымша есептер №1. Бөлшектің алымы бөлімінен 2-ге кем. Егер осы бөлшекке оған кері бөлшекті қосса, онда бөлшегі шығады . Бастапқы бөлшекті табыңдар
63(2х2-4х+4) = 130(х2-2х) 126х2-252х+252= 130х2-260х 4х2-8х-252=0 х2-2х-63=0 д =4+252=256=162 х1=(2-16):2=-7 х2=(2+16):2=9 жауыбы ;
| Қосымша 1 | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Саралау оқушыларға тапсырмаларды таңдау барасында жүргізіледі. Қабілеті жоғары оқушылар сыныптастарына көмектеседі, В деңгейінің есептерін орындайды. | Мұғалім оқушы жұмысын қадағалайды. Сабақта өзін-өзі бағалау және өзара бағалау жүргізіледі. | Сабақта сергіту сәті жүргізіледі. Сабақ алдында бөлме желдетіледі. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Автор |
|
---|---|
Дата добавления | 09.11.2019 |
Раздел | Алгебра |
Подраздел | Конспект урока |
Просмотров | 1867 |
Номер материала | 6417 |
Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное. |